Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu. Zabieg dedykowany dla kobiet i mężczyzn.

Lipoliza to obecnie najnowocześniejszą metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.

Zabiegi te stają się na świecie alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja). Jest to obecnie najbezpieczniejsza i relatywnie niedroga medyczna metoda skutecznego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Na czym polega lipoliza?

Zabieg ten polega na deponowaniu / iniekcje igłą / w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina to naturalny składnik naszego organizmu- lecytyna. W medycynie od dawna stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podawane są w tkankę tłuszczową powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.

Dla kogo?

Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia (fałdy na plecach, brzuch, uda) których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. Daje rewelacyjne efekty przy redukcji podbródka U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

Wskazania

Wskazania do zabiegu to miejscowe otłuszczenie ciała. Lipoliza wykonywana jest najczęściej w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej: podbródka i brody, brzucha, boczków, ud oraz pośladków, wokół pach, nad kolanami.

Jak wygląda zabieg?

Podczas konsultacji zbierany jest wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób oraz uczuleń (przeciwwskazaniem bezwzględnym jest uczulenie na soję). Dzięki używaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Następnie, po zaznaczeniu miejsc zabiegowych i dezynfekcji skóry, dokonuje się wstrzyknięcia preparatu w zaznaczone miejsca bardzo cienką igłą. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Czasem wystarczający jest jeden zabieg. Nowoczesne preparaty minimalizują ryzyko dyskomfortu po podaniu. Po zabiegu zalecane jest spożywanie większej ilości wody.

Efekty zabiegu

 • Utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji
 • Lepszy metabolizm komórek skóry
 • Stymulacja regeneracji skóry
 • Lepsze odżywienie skóry
 • Lepsze mikrokrążenie

Przeciwwskazania

 • Ciąża oraz karmienie piersią
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Padaczka
 • Choroby wątroby i nerek
 • Aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć
 • Alergia na składniki preparatu
 • Otyłość

Zależnie od obszaru poddanego zabiegowi, ilości tkanki tłuszczowej i ilości wstrzykniętego preparatu – cena ustalana jest indywidualnie.

Lipoliza iniekcyjna - Przykładowe ceny

OBSZAR CENA
Podbródek 250 zł
Ramiona 500-750 zł
Brzuch 750-1000 zł
Boczki 750-1000 zł
Uda (wewnętrzna i zewnętrzna strona) 750 zł
Obszar nad kolanami 500 zł